SLAVKINE kurzy

Kurzy pletenia a háčkovania pre každého

SLAVKINE kurzy

Kurzy pletenia a háčkovania pre každého

 S nami sa naučí háčkovať a pliesť každý. 

Pamätám si ako dieťa, ako moja mamka sedela v kresle, okolo nej bolo asi 15 všelijakých klbiek vĺn, ona držala v ruke ihlice a plietla. Čiapky, rukavice, šály, svetre... Jeden sveter si pamätám ako dnes, milovala som ho. Vpredu bola hlava káčera a vzadu jeho chvostík. 

Nie každý však mal to šťastie naučiť sa to od svojej mamky či babičky. Poznáme v našom združení ženy, ktoré žiadnu mamičku ani tetu nikdy nemali. Vyrastali v detskom domove, potom ich prichýlilo, spolu s malým dieťatkom, krízové centrum. Pliesť a háčkovať ich nemal kto naučiť. Vďačne sme im ponúkli kurz pletenia a háčkovania my. 

Veľakrát sa na nás obracajú aj mamičky, ktoré pliesť nevedia, ale veľmi by sa to chceli naučiť. Dokonca by sa to veľmi rady ženy učili aj spolu s ich mladými slečnami. Aj pre tvorivé dievčatá sme vymysleli kurz, ktorý ich naučí vytvoriť si rôzne čačky-mačky a potrénovať jemnú monoriku. 

Pletenie a háčkovanie je psychológmi považované za výbornú psychohygienu. Udržiava v dobrej kondícii nielen prsty, ale aj mozog. Veľmi rady navštevujeme domovy seniorov, kde si popri pletení a háčkovaní so staršími dámami aj poklebetíme a načerpáme životné pravdy :-). 

Ručné práce sú vyhľadávané aj vo firmách. Sú výbornou prevenciou proti tzv. syndrómu vyhorenia. Nie je výnimkou, že sa k nám na kurz pletenia prihlásia aj muži. Veď keď sa pliesť naučila aj tenisová špička Novak Djokovic, prečo by sa to nemohol naučiť aj top manažér veľkej firmy :-). 

Ak máte záujem o kurz, napíšte nám. Rady vám upletieme kurz na mieru.