letné espadrilky RAFFIA

Mäkučké šľapky z prírodnej raffie

letné espadrilky RAFFIA

Mäkučké šľapky z prírodnej raffie

FARBA:
VEĽKOSŤ:
EXTRA:
DOSTUPNOSŤ:
 
Kúpou tohto produktu podporíte inklúziu znevýhodnených žien!

Vaše nohy si budú v lete vykračovať pohodlne, štýlovo a hlavne budú dýchať. 

Mimoriadne pohodlné SLAVKINE espadrilky RAFFIA sú ručne šité a háčkované z prírodného materiálu - rafie, ktorá je celosvetovo uznávaná ako materiál podporujúci udržateľnú módu. 

Prírodná rafia (niekedy nazývaná aj papierová rafia) sa zbiera z listov paliem na ostrove Madagaskar, či v iných častiach Afriky, Ázie či Strednej Ameriky. 

Na to, aby sa vytvorili jednotlivé vlákna rafie, je potrebná ručná práca. Miestni zberači najprv musia vyrezať zelené listy jednotlivých listov palmy, potom ich nechajú na slnku, aby vyschli. Slnko spôsobí, že sa dlhé listy premenia na hnedé pásiky. Po vysušení sa triedia podľa veľkosti a kvality. 

Naše espadrilky sme vyvíjali a testovali dva roky, aby boli pohodlné pre úplne každú nohu. Na ich výrobu používame rafiu najvyššej kvality. Je mimoriadne jemná, mäkká, poddajná, vyhovuje aj ženám, ktoré majú vybočené palce alebo ktoré otlačí "úplne všetko nové". 

MATERIÁL A ÚDRŽBA: 

  • rafia najvyššej kvality
  • podošva z prírodného sisalu, podrážka z kaučuku
  • obuvnícky motúz z bavlny
  • "prežijú" aj vodu, na slnku rýchlo vyschnú. Neodporúčame však espadrilky čistiť pod tečúcou vodou alebo prať v pračke

Kúpou espadriliek RAFFIA podporujete sociálnu a ekonomickú inklúziu zraniteľných skupín žien na Slovensku, čomu sa venuje občianske združenie SLAVKINE, o. z. 

Súvisiace výrobky