top MARYŠKA

Nádherný jedinečný kúsok, ktorý musíš mať!

top MARYŠKA

Nádherný jedinečný kúsok, ktorý musíš mať!

FARBA:
VEĽKOSŤ:
EXTRA:
DOSTUPNOSŤ:
 
Kúpou tohto produktu podporíte inklúziu znevýhodnených žien!

Top MARYŠKA - TOP pre milovníkov ekológie. 

Na úvod si povedzme niečo o konope. Ok, niečo, čo ste možno ešte nepočuli :-). Rastlina konope má len málo prirodzených nepriateľov a rastie dobre aj bez použitia herbicídov, fungicídov či pesticídov. Priemyselné konope je tiež veľmi efektívna plodina. Na 0,4 ha pôdy prináša o 250 % viac vlákniny ako bavlna a až o 600 % viac vlákniny ako ľan bez nutnosti toxických pesticídov a hnojív.

Konopné lykové vlákna sú jedny z najdlhších prírodných mäkkých vlákien. Sú dlhšie a silnejšie, s osemkrát vyššou pevnosťou v ťahu a štvornásobkom odolnosti ako vlákna bavlny. Konopné vlákna sú mimoriadne absorpčné, odolné proti plesniam a vykazujú vyššie izolačné vlastnosti ako vlákna bavlny. To znamená, že konope udrží v zime viacej tepla a naopak v lete izoluje pred vysokými teplotami. Konope je taktiež účinnejšie pri blokovaní škodlivého ultrafialového žiarenia.

Konopné vlákna prirodzene absorbujú farbivá, čo spolu so schopnosťou lepšie odrážať ultrafialové žiarenie znamená, že textilné materiály vyrobené z konope sú menej náchylné k vyblednutiu ako je to pri bežnej bavlnenej tkanine. 

Aj preto je konopná priadza z hľadiska ekológie a udržateľnosti superská. Lenže. Čo je fakt škoda, je veľmi málo výrobcov priadzí, ktorí ponúkajú na predaj konopné klbká, z ktorých sa dá ručne pliesť, či háčkovať. Dosť dlho nám trvalo, kým sme našli výrobcu, ktorý ponúka dostatočne kvalitné spracovanie a mäkkosť. Aj preto je náš ručne háčkovaný top MARYŠKA jedinečný. Presne ako naša modelka s krásnym menom - MARYŠKA. 

MATERIÁL A ÚDRŽBA:

  • 45 % organická bavlna, 55 % organická konopná priadza
  • ručné pranie, pranie v pračke pri 30-tich stupňoch, nesušiť v sušičke

Top MARYŠKA je možné vyrobiť iba na objednávku, vo veľkosti S/M, M/L, L/XL. Výroba trvá cca 21 dní.

K topu MARYŠKA Vám pribalíme aj príbeh znevýhodnenej ženy, ktorá Vám ho ručne vyrobí. Kúpou výrobkov SLAVKINE podporíte sociálnu a ekonomickú inklúziu zraniteľných skupín žien na Slovensku.

Súvisiace výrobky