Nadácia Pontis

DVD "Zapleť sa so Slávkou & Pauli"

Nadácia Pontis

DVD "Zapleť sa so Slávkou & Pauli"

Prvé inkluzívne DVD o pletení a háčkovaní na Slovensku dostupné aj pre nepočujúcich a nevidiacich.

DVD "Zapleť sa" nadväzuje na mimoriadne úspešný projekt inštruktážnych videí o tom, ako začať pliesť a háčkovať. Keďže sa nám počas pandémie a sociálnej izolácie ozývalo do SLAVKINE, o. z. množstvo ľudí s prosbou o tipy na začiatky s pletením, rozhodli sme sa priniesť školu pletenia a háčkovania priamo k vám - do pohodlia a bezpečia vašich domácností. Chceli sme toto tradičné remeslo našich mám a babičiek priniesť širokej verejnosti, vrátane tých, ktorí majú sluchový či zrakový handicap. 

Na DVD s nami spolupracovali viacerí odborníci.

Veľmi si vážime odbornú spoluprácu s Úniou nevidiacich a slabozrakých, ktorí nám nezištne pomohli s prekladom titulnej strany DVD do braillovho písma, ako aj s kontrolou titulkov a scenárov pre hlasové tlmočenie. Veľmi ďakujeme moderátorke Adele Vinczeovej za podporu, ktorá taktiež nezištne prepožičala svoj hlas pre prípravu audiokomentára. 

Ako veľmi prínosná sa ukázala i spolupráca s Asociáciou nepočujúcich Slovenska, ktorá nám dodala odvahu prinášať takéto kreatívne diela aj pre komunitu ľudí so sluchovým handicapom. Tlmočenia do posunkovej reči sa výborne zhostila skúsená tlmočníčka Barbara Randušková. 

Obzvlášť sa chceme poďakovať Internetovej poradni pre mladých IPčko.sk, ktorá nás v produkcii tohto DVD podporila a dielo odporúča ako výbornú psychohygienu a prevenciu pred depresiami, najmä v pohnutých časoch sociálnej izolácie. 

DVD "Zapleť sa" malo ihneď po uvedení do distribúcie vynikajúci ohlas v širokej verejnosti. Celý zisk z predaja DVD putuje na produkciu ďalšieho tvorivého audiovizuálneho diela určeného špeciálne deťom. 

Toto DVD vzniklo vďaka finančnej podpore programu Živá komunita s Opaviou v Nadácii Pontis. Našim partnerom srdečne ďakujeme za dôveru a láskavú komunikáciu.